Ar-Ge

ENSO ELEKTRİK, küresel pazarlarda ve iç piyasada rekabet gücünü artırmak ve sektördeki gelişmelere katkı sunmak, insana ve çevreye duyarlı, sürdürülebilir bir sektörel gelişim sağlamak amacıyla özkaynaklarını Ar-Ge faaliyetlerine ayırmıştır. Bu kapsamda Ar-Ge faaliyetleri Kırıkkale Teknoparkta ve Ankara'da ayrı bir Ar-Ge ve üretim merkezi bünyesinde sürdürülmektedir.

Patent ve Makaleler

Akıllı Güne Bakan Güneş Enerji Sistemi (GES) Tasarım ve İmalatı – Patent No: 2018/05494 Portatif Güneş Enerji Sistemlerinde Taşıyıcıların Sayısal Olarak Mekanik Analizi Güneş Enerji Santrallerinde Kısmi Gölgelenen Panellerin Tesbiti Kontrolü Verimliliğinin Artırılması ve Scada Uygulaması AR-GE faaliyetleri kapsamında

YENİLENEBİLİR ENERJİ

Hepsi bir arada sistemler

Bir evin enerji ihtiyacını karşılayabilecek güneş enerji sistemi kurulumları genel olarak çatı veya bahçe benzeri alanlarda gerçekleştirilmektedir.

YENİLENEBİLİR ENERJİ

Taşınabilir Güneş Enerji Sistemleri

Akıllı Günebakan Projesi ile dünyada örnekleri bulunan fakat ülkemizde bulunmayan, katlanabilir ve kolay taşınabilir askeri amaçlı bir GES tasarımı yapılacaktır.

YENİLENEBİLİR ENERJİ

Güneş Enerjisi Destekli Mini Enerji Depolama Sistemi

Güneş enerjisi sistemleri genel olarak fotovoltaik sistem ve termal sistem olmak üzere iki şekilde enerji üretmektedir.

YENİLENEBİLİR ENERJİ

Güneş Santrallerinde Gölgelenmenin Kontrolü, Uzaktan Takip Sistemi Ve Verimliliğin Arttırılması:

Bu proje güneş enerji santrallerinin büyük problem lerinden biri olan gölgelenme sorununa çözüm getirmek için geliştirilmiştir.

SİBER GÜVENLİK

Kritik Altyapılardaki Endüstriyel Kontrol Sistemlerinde Meydana Gelen Siber Saldırıları Tespit Edecek Makine Öğrenmeli Ve Yapay Zeka Temelli Siber Saldırı Tespit Ve Uyarı Donanım-Yazılım Platformu:

Proje endüstriyel kontrol sistemlerinde (EKS) güvenlik ve siber saldırılara yönelik çözümler üretmektir. Proje ile kritik altyapılarda kullanılan SCADA endüstriyel kontrol sistemlerine yönelik siber saldırıları tespit edebilecek yazılım ve bileşenlerini firmamız bünyesinde geliştirilecektir.

Dökümanlar