Smartflower Teknik Bilgi

Enso Elektrik Enerji Sektöründe yurt içi ve yurt dışı piyasada kalite, güncel teknoloji, çevreye duyarlılığı, temiz gelecek gibi ilkelerine bağlı kalarak Mühendislik çözümleri üretmeye devam ediyor.

SMARTFLOWER

%40’a Varan Verim Artışı

Smartflower, adını güneşi takip eden güne bakan çiçeklerinden almış yeni nesil bir enerji üretim ve depolama istasyonudur. Smartflower, inverteri ve aküsü kendi içinde bulunan, çalışması için dışarıdan hiçbir ek cihaza ihtiyaç duymayan, taşınabilir bir enerji istasyonudur. Üründe toplam 12 adet yaprak vardır ve bunlar ilk güneş ışıklarıyla açılır, gün boyunca güneşi takip eder ve güneş battığında kendini otomatik kapatır. Smartflower’ın yeni nesil enerji kaynağı olmasının sebebi iki eksenli güneşi takip ederek sabit sistemlerden %40’a varan verim artışı sağlaması ve yapraklar arasındaki fırçaların aracılığıyla panelleri sürekli temiz tutabilmesidir.

Daha Fazlası

Smartflower 2.31 kWp güce sahip olup, kapasite ve boy olarak tek çeşittir. Toplam 3 model şeklinde üretimi yapılır;

SF POP

Akıllı soğuma ve akıllı kendini temizleme özelliği sayesinde, ısı ve kir nedenli kayıpları %15 oranında azaltır.

Smartflower POP-e

Güneşten ürettiği elektriği doğrudan elektrikli araba ve motorların şarj edilmesi için kullanır...

Smartflower POP +

Dünyanın ilk ve tek hepsi bir arada (all-in-one) sistemini sunan Smartflower POP+ ürünü ile gündüz depolanan fazla enerji...

Güneş enerji santrallerinin değerlendirilmesi ve uygulanması işleri kapsamında;

  • SF POP : Standart modeldir, yalnızca aküsü yoktur.

  • SF POP+ : SF POP ile arasındaki tek fark dahili olarak eklenen aküdür.

  • SF POPe : Diğer ürünler gibi dış görünüş aynıdır, yalnızca elektrikli araba ve motorlara özel Schuko priz çıkışı bulunmaktadır.